Большова Аліна Анатоліївна

Бачити в кожній дитині спочатку людину, а потім - учня

Пам'ятка для батьків першокласників

1. З початку навчального року привчіть дитину прокидатися раніше, щоб збирання до школи не перетворювалось у щоденні хвилювання. Вранці будіть малюка спокійно, лагідно, з усмішкою на обличчі.

2. Не підганяйте. Розраховувати счас - Ваш обов'язок; якщо Ви цю проблему не вірішили - провини дитини немає.

3. Обов'язково привчіть малюка зранку снідати. Це важливо для запобігання хвороб шлунка.

4. Привчіть збирати портфель напередодні ввечері.  Перевірте, чи не забуто чого - небудь важливого. Запитайте дитину, чи не передавав учитель прохань або розпоряджень батькам. Через деякий час вона привчиться сумлінніше ставиться до своїх обов'язків і стане більш зібраною.

5. Проводжаючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів.

6. Зустрічаючи дитину зі школи, забудьте фразу "Що ти сьогодні отримав?!". Краще запитайте: "Що нового ти сьогодні дізнався?". Коли дитина хоче з вами чимось поділитись, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте.

7. Не варто навантажувати першокласника позашкільною діяльністю з самого початку навчальногороку. Спорт і заняття в гуртках, звичайно, корисні для загального розвитку, але спочатку переконайтесь, що у дитини вистачить на це сил і часу.ПОчаток навчального року - період стресу, і перевантаження можуть тільки зашкодити.

8.Протягом дня знайдіть час для спілкування з дитиною. Для вас особливо важливими мають бути справи дитини, його радощі й невдачі.

9. Завжди будьте уважними до стану здоров'я дитини. Головний біль, поганий загальний стан - найчастіше це об'єктивні показники втоми, перевантаження.

10. Батькам необхідне терпіння. Ентузіазм перших днів швидко минає, його місце займає втома. Допоможіть дитині зберегти нормальний ритм і не піддайтеся спокусі зробити їй маленьке послаблення. Часті нарікання на малюка чи порівняння з іншими можуть розвинути комплекс неповноцінності. Навпаки, треба похвалити дитину, навіть коли у неї щось не виходить, дати їй невеличкий перепочинок і знову повернутися до виконання завдань.

11. Дитина має відчувати, що Ви її любите, завжди їй допоможете і підтримаєте.